" Книга пам`яті"

22 червня 1941року почалася ІІ Світова війна. Вона стала жахливим випробуванням для населення Харківщини. Наприкінці вересня 1941 року становище на південному фланзі ставало ще складнішим. Війська загарбників мали перевагу в силі, в зброї та в техніці. Нацисти захопили Правобережну і значну частину Лівобережної України та вийшли на підступи до Харкова.

До оборони почали готуватися всі: хто міг тримати лопату в руках – рили протитанкові рови, траншеї, встановлювали загородження. На оборонних земляних роботах працювало близько 350 тис.чоловік. Але незважаючи на це та на напруження всіх сил народу, війська Червоної армії почали відступати. П’ять діб стримували наші війська ворога. Але нацисти, маючи первагу в живій силі та озброєнні, 24 жовтня 1941 року вдерлися в місто Харків.

Харків перебував під окупацією з 24 жовтня 1941 року по 23 серпня 1943 року з місячною перервою у лютому-березні 1943 року. Під час воєнних дій і внаслідок окупації Харківщина зазанала великих збитків. Місто і села були перетворені на руїни. Гітлерівці пограбували і зруйнували 500 підприємств союзної, республіканської і місцевої промисловості, електростанції, залізничний транспорт. Було вивезено в Німеччину 230 тис. тонн зерна, стоні тисяч голів продуктивної худоби, електротехнічне устаткування, верстати, трактори.

Обласною комісією встановлено, що в загальному по Харківському районі за період окупації района німецькими окупантами розстріляно, повішено і замучено:
Радянських громадян -1478 чол.
 Всього вивезено в німецьке рабство - 3658 чол.

23 серпня 1943 року м.Харків було звільнено від загарбників. Десять дивізій, що відзначились при взятті міста, були удостоєні звання „харківські”. За героїчні вчинки на Харківській землі понад 200 солдатів і офіцерів нагороджені Золотою зіркою Героя Радянського Союзу, 64 з них – посмертно.

Ми, наступні покоління, свято бережем  пам'ять загиблих у тій страшній війні та шануємо ветеранів ІІ Світової війни. На честь пам`яті про ті страшні роки учні нашої школи підготували розповіді про своїх близьких та родичів, які захищали наше майбутне від  нацистів.

"Спогади мого дідуся про Велику Вітчизняну Війну"     Автор : Красний Дмитро 11- Б клас.

"Пам`ять мого сердця"      Автор: Горшков Денис 9- В клас.

" Герої поруч з нами "    Автор: Горбоконь Олена випускница школи.

" Спогади про війну"     Автор: Борзих Катерина 8-А клас.

" І подвиг цей святий забути світ не в змозі"   Автор : Гордієнко Дар` я  випускниця школи.

"Доля радянських військовополонених, вязнів концтаборів та гетто"   Інтерв`ю: Щербіна Юлія 11-А клас.

"Вчитель, перед іменем твоїм."  Автор : Галкина Анастасія 11-Б клас.

"Ніхто не забутий, ніщо не забуто! "  Автор: Бавикіна Марія 11-А клас.

"Мій дідусь- моя гордість!"   Автор: Рогалина Дар`я випускниця школи.

"Герої України"   Автор:Онопрієнко Анна 11-А клас.

" Спогади про Велику Вітчизняну війну"   Автор: Асотська Ольга 11- А клас.

" Велика Вітчизняна війна"   Автор: Гончарова Аліна 11-А клас.

" Герої Великої Вітчизняної війни"   Автор: Кожешкурт Ірина випускниця школи.