Юні миротворці

Юні Миротворці

Що означає бути миротворцем?

Слово «миротворець» складається з двох слів - «світ» і «творити». Миротворці роблять все, щоб між людьми був мир. Місія миротворців — допомога тим, кому вона потрібна. Кожен миротворець поважає життя і гідність людини, допомагає інвалідам, хворим і слабким людям. Щоб стати справжнім миротворцем, потрібно, перш за все, бути миротворцем в своїх поглядах і в своєму відношенні до життя.
Харківська спеціалізована школа № 119 є активним учасником проекту «Мережа шкіл світу» за  програмою «Юний миротворець ». У вересні 2012 року школа отримала почесне звання «Школи світу-2012».

Із Історії миротворчих організацій

Рух юних миротворців започаткувався в московському регіоні на початку 1998року в результаті усвідомлення в педагогічному середовищі важливості ідей культури миру та толерантності, сформульованих ЮНЕСКО, для виховання дітей і підлітків.
          Ідея створення молодіжного миротворчого руху була підтримана спілкою організацій системи ООН, Інформаційним центром ООН у Москві та Комісією РФ у справах ЮНЕСКО.

З чого  все почалося?

У вересні 2011г.  районний координатор по питаннях місцевого самоврядування Олена Володимирівна Ладика запропонувала хлопцям нашої школи поїхати на відкриття музею в меморіальному комплексі «Висота Маршала Конева», де ми познайомилися з Самойловим Сергієм Анатолійовичем координатором програми «Школа світу» і «Юний миротворець» в Харкові і Харківської області. Він розповів нам про юних миротворців, про виховання упевненості в собі, як духовно і фізично розвиненій особі  з високою національною свідомістю і гідністю, звичайно, ми зацікавилися цим рухом. Вже в кінці вересня в нашій школі був створений загін з самих гідних претендентів на звання «Миротворець».

загін " Миротворців" ХСШ № 119

ДЕВІЗ ЮНИХ МИРОТВОРЦІВ

GIVE PEACE A CHANCE!

(ДАЙ МИРУ ШАНС)

Голова «Юних миротворців»,
учениця 11-А класу Щербина Юлія.

Гімн юних миротворців

Все забыли про леса, горы, море и поля.

Про животных и цветы - вряд ли скоро вспомнишь ты!

Безразличия полно, игнорирует весь мир,

Что мы сделали с Землёй? Ты же просто обернись!

Наша планета будет жить в мире!

А ведь время ещё есть, всё исправить и спасти,

Чтобы в лужу нам не сесть, чтоб Земля смогла простить.

Войны, революции, громкие восстания –

Нам пора всё прекратить, побороть тщеславие!

Наша планета будет жить в мире!

Все национальности, расы и религии,

Нам пора объединить общие усилия!

И планета улыбнётся, небо песню запоет,

Вместе с ветром, вместе с солнцем все народы скажут, что

Наша планета будет жить в мире!

Структура загону складається з 5 служб:

•  служба інформації
  •  служба по захисту довкілля
  •  служба по захисту дітей, допомозі інвалідам  і  ветеранам війни.
  •  служба безпеці життєдіяльності.
  •  служба пошукової роботи.

Кодекс честі юного миротворця ХСШ № 119.

1. Пишайся званням миротворця, не перевищуй своїх повноважень і не зловживай ними.
  2. Будь уважним та ввічливим по відношенню до оточуючих.
  3. Поважай права людини, дотримуйся їх відносно усіх членів суспільства.
  4. Допомагай інвалідам, хворим і слабким людям.
  5. Не піддавайся почуттю помсти або злоби.
  6. Бережи оточуюче середовище.
  7. Одягайся, думай,говори,дій і поводься як дисциплінований, старанний, витриманий, сумлінний і неупереджений миротворець.
  8. Поважливо стався до культури та мови спілкування народів світу.

Цілі і задачі юних миротворців ХСШ № 119.

·         Знайомство з роботою Організації Об`єднаних Націй.
·         Підтримка та покращення іміджу України як члена ООН.
·         Допомога кожному члену загону юних миротворців освоїти несилові способи вирішення конфліктних ситуацій у процесі активної діяльності з покращення оточуючого життя.
·         Сприяння становленню юних миротворців як громадян своєї Вітчизни, які поважають всі народи, що живуть на планеті.
·         Об`єднання класних колективів учнівських організацій у спільній діяльності на демократичних принципах.
·         Здійснення миротворчої діяльності в родині, на вулиці, в школі, на рівні міста та регіону.
·         Збереження культурної спадщини.