Як склизько!

Чи любиш ти вирішувати приклади? Не лякайся, наш приклад дуже легкий. От такий: морозець + невелика відлига + ще один морозець = ?

Що вийде в результаті, ти, звичайно, знаєш. Вийде ожеледь. Ох, здорово! Ранком до самої школи можна не йти, а котитися по слизькій доріжці, хоробро обганяючи дорослих! Треба всього лише розігнатися як треба й: шльоп! Ой, яка біль - матусенько! Ні-ні, вже краще обережно дійти до школи, чим займатися таким сумнівним спортом. Один крок, інший, третій: Шльоп! Ой-ой-ой! Тепер ще й носом! Фу, яка неправильна ця ожеледь. І доріжка - вона теж неправильна. І ще неправильні чоботи на слизькій-прислизькій неправильній підошві. От скільки всього неправильного!

А тепер настав час перейти до правильного, тобто, до правил, які допоможуть тобі звести до мінімуму ризик упасти й одержати травму:

по можливості обходи слизькі ділянки;

якщо підслизнувся, постарайся впасти вперед, на живіт, витягнувши вперед руки, злегка зігнуті в ліктях - щоб не було перелому. Помни, що долоні зм'якшують удар;

при падінні голову потрібно підняти, щоб не поранити лице;

не падай на коліна: краще забруднити одяг, ніж одержати серйозну травму;

якщо ти падаєш назад, встигни згрупуватися, округливши спину й піджавши коліна до живота. Падіння на спину «плашмя» може привести до травми хребта;

на схилі безпечніше всього падати на бік, виставивши вперед і нагору одну руку, щоб не вдаритися головою.

І ще одне важливе правило, що обов'язково потрібно пам'ятати:

БУДЬ ОСОБЛИВО УВАЖНИМ, ПЕРЕХОДЯЧИ ДОРОГУ! У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ПОРУШУЙ ПРАВИЛА ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ВУЛИЦЮ!

На ожеледі автомобіль може занести, і він не встигне вчасно загальмувати. Та й гальмовий шлях машини на обмерзлій дорозі набагато довше, ніж на сухому й навіть мокрому асфальті. Залишилося останнє - вирішити, що робити із чоботями на неправильній слизькій підошві.

Можна приклеїти до чистої сухої підошви шматочок лейкопластиру.